ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5122228
*
nr 512 2228
Spegel
3-delad, 50-tal, höjd: 80
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2008
kl 17:27:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 08:54:28
1
100 kr
28/2 21:53:34
2
150 kr
29/2 09:03:51
1
200 kr
2/3 09:57:08
3
500 kr
2/3 10:35:24
1
300 kr
2/3 19:25:28
4
400 kr
2/3 19:26:27
4
500 kr
3/3 13:30:06
4
650 kr
3/3 15:56:20
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 512 2228
Spegel
3-delad, 50-tal, höjd: 80
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 08:54:28 | 1 | 100 kr |
28/2 21:53:34 | 2 | 150 kr |
29/2 09:03:51 | 1 | 200 kr |
2/3 09:57:08 | 3 | 500 kr |
2/3 10:35:24 | 1 | 300 kr |
2/3 19:25:28 | 4 | 400 kr |
2/3 19:26:27 | 4 | 500 kr |
3/3 13:30:06 | 4 | 650 kr |
3/3 15:56:20 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53